Ana Sayfa
23 Aralık 2019 ( 437 izlenme )
Reklamlar

Üçüncü Köprü satılıyor

Çin’li konsorsiyum Üçüncü Köprü ile Avrasya Otoyol şirketlerinin yüzde 51’ini alacak. Öte yandan İtalyan Astaldi, Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Marmara Otoyolu’ndaki hisselerinin IC İçtaş İnşaat’a devri için Rekabet Kurulu’na başvuru yaptı.

Sözcü’nün haberine göre; Çinli Anhui Expressway tarafından yapılan açıklamada şunlar yer aldı:

China Merchants Expressway, CMU, Zheijiang Expressway, Jiangsu Expressway, Sichuan Expressway ve Anhui Expressway ortaklık kuracak.

Konsorsiyum üyeleri ortaklığa $688.5 milyon sermaye enjekte edecek.
Kurulacak olan ortaklık, Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun %51’ini satın alacak.

Kurulacak olan ortaklık, Avrasya Otoyol Yatırım ve İşletmesi’nin %51 hissesini satın alacak.

İTALYANLAR DA HİSSELERİNİ IC İÇTAŞ’A DEVREDİYOR

Öte yandan İtalyan Astaldi’nin, Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Marmara Otoyolu’ndaki hisselerinin IC İçtaş İnşaat’a devri için Rekabet Kurulu’na başvuru yapıldı.

İtalyan inşaat şirketi Astaldi’nin ICA IC İçtaş Astaldi Üçüncü Boğaz Kuzey Köprüsü ve Marmara Otoyolu, IC İçtaş Astaldi ICA İnşaat, ICA Astaldi-IC İçtaş WHSD İnşaat ve ICA İçtaş-Astaldi Adi Ortaklığındaki hisselerinin IC İçtaş İnşaat tarafından devralma işlemi görüşe açıldı.

Konu ile ilgili duyuru Rekabet Kurumu’nun sayfasında yer aldı. Astaldi, İstanbul Üçüncü köprünün imtiyazını IC İçtaş’a devir için ön çalışmalara başladığını Aralık başında duyurmuştu

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yanında çalıştırdığı erkek çocukların hayatını kararttı Rusya'dan dünyayı sarsan açıklama Asrın liderimiz bile isyan etti ama… Kılıçdaroğlu'ndan sanatçılara bir tepki daha: Az bile söyledim