Ana Sayfa
20 Aralık 2018 ( 926 izlenme )
Reklamlar

Türk İş'ten asgari ücret açıklaması

7 milyon çalışanın beklediği asgari ücret ile ilgili Türk İş Başkanı Ergün Atalay'dan açıklama geldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı, TÜRK-İŞ'in ev sahipliğinde işçi, işveren ve hükümet taraflarınca görüşülmeye başlandı. Toplantıda TÜİK verileri açıklanacak.

Toplantıda TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, iyi bir rakam olması halinde imzalanması yönünde talimat verdiğini kaydederken, İşveren tarafını temsilen bulunan TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ise tüm kriterleri dikkate alarak görüşlerini belirteceklerini söyledi.


Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun üçüncü toplantısı, TÜRK-İŞ’in ev sahipliğinde işçi, işveren ve hükümet taraflarınca görüşülmeye başlandı.

Toplantıda TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, "Biz 8 milyonu ilgilendiren bir rakamı belirlemek üzere çalışıyoruz. Makul, kabul edilebilir bir rakam olursa asgari ücretli ve biz mutlu oluruz, altına imza atarız. Ortak bir karara imza atalım istiyoruz" dedi.

'TALİMAT VERDİM İYİ RAKAMOLURSA İMZALARIZ'

Atalay, "İyi bir rakam olursa arkadaşlarıma imzalanması yönünde talimat vereceğim. İyi bir rakam olmazsa biz bu oyunda olmayız" diyerek de ekledi.

'İYİ BİR RAKAM ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Görüşmelerde yer alan Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder ise "Bugün TÜİK'i dinleyeceğiz. Iyi bir rakam ortaya çıkarmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

TÜİK RAPORU İNCELENECEK

Toplantıda işverenleri temsilen bulunan TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ise "TÜİK’in raporunu inceleyeceğiz. Tüm kriterleri dikkate alarak görüşümüzü belirteceğiz" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Benzine yarından itibaren ... İKTİDARINI KORUMAK İÇİN BAKIN KİME SAVAŞ İLAN EDECEK! ABD, Esad'ı vuracak! Ordu, füzelerin hedefi olacak noktaları Trump'a gösterdi CHP’yi karıştıran anket tartışması