Ana Sayfa
04 Nisan 2018 ( 5712 izlenme )
Reklamlar

SON KAMUOYU ANKETİ... ÇARPICI SONUÇLAR.

KAMUOYU ANKETİ: "İYİ PARTİ YÜKSELİYOR"

KAMUOYU ANKETİ: "İLK TURDA %50+1 ALAN YOK"

PİAR Araştırma Danışmanlık firması 6-18 Mart tarihlerinde yaptıkları kamuoyu araştırmasını açıkladı.

Türkiye genelini temsil eden 26 ilde, yaş ve cinsiyet kotası kullanılarak 5 bin 620 seçmenle yüz yüze görüşerek yapılan ankete göre, iktidar partisinde büyük bir gerileme yaşanırken, İYİ Parti’nin yükselişi göze çarpıyor.

MHP BÜYÜK OY KAYBEDİYOR

Araştırmaya göre, 1 Kasım’da AKP’ye oy verenlerin yüzde 63’ü Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğini belirtirken, her 5 MHP seçmeninden yalnızca 1’i Erdoğan’a oy vereceğini söylüyor. Buna göre Cumhur İttifakı MHP tabanında tam anlamıyla karşılık bulamıyor..

"AKP+MHP İTTİFAKINDA %50+1 YOK"

AKP: 39.6
CHP: 22,2
İYİ PARTİ: 16,9
HDP:12,2
MHP: 5,8
SAADET: 2,5
DİĞER: 0,8

Öte yandan MHP seçmenlerinin yarıdan fazlasının Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda Meral Akşener’e oy vereceğini söylüyor olması da bu durumu doğruluyor.

AKP’DEN İYİ PARTİ’YE %7’LİK SEÇMEN DESTEĞİ

Ankete göre, “İYİ Parti en fazla oyu CHP’den alıyor” algısının doğru olmadığı ortaya çıkıyor. İYİ Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 1 Kasım’daki oylarının yüzde 14’ünü alıyor. Bu durumda Adalet ve Kalkınma Partisi, İYİ Parti’ye yaklaşık 7 puan kaybederken, CHP yaklaşık 4, MHP ise 6 puan kaybediyor..

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan çok kızacak! Faik Öztrak tek tek ifşa etti! "Bahçeli bu resme baksın!" Başdanışmandan ilginç Afrin değerlendirmesi Yasağa inat Meclis’e böyle geldi Yılmaz Özdil AKP'nin başarısının sırrını çözdü! Instagram'a dikkat çekti!