Ana Sayfa
14 Nisan 2018 ( 321 izlenme )
Reklamlar

Hindistan'da kan donduran olay!

Hindistan'da kan donduran olay! Sekiz yaşındaki kız çocuğuna toplu t****üz edip öldürdüler

Toplu t*****z ve işkenceyle öldürülen sekiz yaşındaki Müslüman kız çocuğunun cinayetiyle ilgili 8 Hindu'nun gözaltına alınması Hindular tarafından protesto edildi.


Hindistan'da sekiz yaşında bir kız çocuğunun toplu te****ze uğrayıp işkenceyle öldürülmesiyle ilgili sekiz Hindu'nun gözaltına alınması Hindu eylemciler tarafından protesto edildi. Tecavüze uğrayan Asifa Bano, Müslüman bir aşirete mensup ailenin çocuğuydu. Cesedi, 17 Ocak'ta Keşmir'in Hindistan kontrolündeki şehri Kathua yakınlarında bir ormanda bulundu. Saldırıyla ilgili gözaltına alınan ve aralarında emekli hükümet yetkilisi ile dört polis memurunun da bulunduğu sekiz zanlı Hindu toplumuna mensup.


SAĞCI HİNDULAR SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Gözaltıların dini farkları alevlendirme amaçlı bir operasyona dönüştüğünü söyleyen sağcı Hindular zanlıları savunmak için Hindi nüfusun yoğun olduğu Jammu'da sokaklara döküldü. Avukatlar, polislerin mahkeme salonuna girişine engel olmaya çalıştı, milliyetçi Hindu partisi BJP'den iki bakan da sanıklara destek için düzenlenen gösterilere katıldı. Protestolara katılan bir Hindu kadın, Müslümanların Hindulara karşı olduğunu ve sanıkların serbest bırakılmaması durumunda kendisini yakacağını söyledi. Toplu te****ze uğrayıp öldürülen sekiz yaşındaki Asifa Bano ve ülkede son dönem artan kadın cinayetlerine karşı da gösteriler düzenlendi.

PROTESTOLAR

Ana muhalefetteki Kongre Partisi başkanı Rahul Gandhi Perşembe günü Delhi'deki protesto yürüyüşüne katılıp öldürülen Asifa Bano için mum yaktı. Delhi Kadın Komisyonu Başkanı Swati Maliwal, kadınların ve çocukların ülkede güvenliğinin sağlanmasına dikkat çekmek için Cuma gününden itibaren süresiz oruç tutmaya başlayacağını duyurdu. Ülkede diğer te***üz vakaları da gündeme geldi.


SOSYAL MEDYADAN HAREKETE GEÇTİLER

Kuzey vilayeti Uttar Pradeş'in Unnao bölgesinde 16 yaşında bir kıza te****z etmekle suçlanan bakana karşı sosyal medyada #Unnao etiketi paylaşıldı. Te****zle suçlanan 50 yaşındaki bakan Kuldeep Singh Sengar da milliyetçi Hindu partisi BJP üyesi. Te****z vakası, genç kızın geçen hafta bakanın evi önünde kendisini öldürmeye çalışmasıyla ortaya çıkmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Habertürk'te ortalık karıştı: "Gerizekalı" "Biz devletiz" diyerek zorla götürdüler Rusya'dan dünyayı sarsan açıklama Memurlar için sakal dönemi başlıyor