Ana Sayfa
22 Aralık 2018 ( 390 izlenme )
Reklamlar

Diyanet'ten 'sosyal medya' uyarısı: Retweet etmek...

Diyanet'ten 'sosyal medya' uyarısı: Retweet kul hakkı ihlali

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gençlere her etkinlikte ‘ücretsiz’ dağıttığı “Peygamber ve Gençlik” kitabında çok konuşulacak ifadeler yer aldı. Kitapta, video paylaşım platformu olan YouTube’da ünlü olan isimler için “Kameralar bir ömür boyu kayıtta kalacak, en başarılı ‘YouTuber’lar hesap günü tespit edilecektir” ifadeleri yer aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gençlere her etkinlikte ‘ücretsiz’ dağıttığı “Peygamber ve Gençlik” kitabında gençlerin sosyal medya alışkanlığı için, “İnsan zaafları ve tutkuları ile insandır. İslam dini açısından önemli ve öncelikli olan bunlardan arınmış olmak değil, bunları kontrol altında tutarak iyi, faydalı ve dengeli bir hayatı inşa edebilmektir. Güç, servet ve şehvet tutkusunun yanında beğenilme arzusu, elindekinden daha fazlasına sahip olma tutkusu, takipçilerinin çokluğu ile övünme isteği (tekâsür) özellikle sosyal medya alanında gün yüzüne çıkardığımız zaaf noktalarımızdır” denildi.

"RETWEET KUL HAKKI İHLALİ"

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre; gençlerin kendisinin ve ailesinin mahremini açığa çıkarmasının doğru olmadığı belirtilen kitapta video paylaşım sitesi olan YouTube’da içerik üreten isimlere verilen ‘YouTuber’lar için, “Kameralar bir ömür boyu kayıtta kalacak, en başarılı ‘YouTuber’lar hesap günü tespit edilecektir” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca, “İzni olmadığı halde bir başkasına ait herhangi bir fotoğraf ya da bilgiyi sosyal medya hesaplarında paylaşmak, bu şekildeki paylaşımları beğenmek ve retweet etmek kul hakkı ihlalidir” denildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siber suçlar yakaladı! Erkan Baş ve Barış Atay HDP'den ayrılarak o partiye geçiyor Şehir Hatları’nda vapur seferleri iptal edildi Atatürk'e küfür etti! Tepkiler çığ gibi...