Belediye Başkanı CHP'den istifa etti

1060 izlenme19 Aralık 2018
Reklamlar
Belediye Başkanı Mustafa Gülbay CHP'den istifa etti

Denizli’nin Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, partisinden istifa etti. Gülbay, istifa gerekçesini ise kendisi ile ilgili dedikodu çıkarılması olarak açıkladı.

Başkan Gülbay, Denizli Gazetecileri Cemiyeti'nde geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ve CHP'nin Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın kendisi hakkında ‘ben CHP’li değilim’ yönünde dedikodu çıkardıklarını öne sürerek duruma tepki gösterdi.


GÖREVİ BIRAKMAYA ÇAĞIRDI

Akbaba ve Karaca'yı istifa etmeye çağıran Başkan Gülbay, "Bu durumda eğer ben ‘CHP'li değilim' diye bir cümle sarf etmişsem il başkanımıza düşen görev nedir? Ben CHP'li değilim diye birisini ihraç etmektir, beni neden ihraç etmiyorsunuz? Beni ihraç etmiyorsanız demek ki konu başkadır. Eğer ben böyle bir şey dememişsem ve siz yanlış anlamışsanız, çarpıtmışsanız ya da yalan söylüyorsanız o zaman o makamı işgal etmek gibi bir hakkınız olamaz. İstifa etmeniz gerekiyor" ifadelerine yer vererek ikiliyi istifaya çağırdı.

Başkan Gülbay bugün ise Buldan İlçe Seçim Kuruluna verdiği dilekçe ile CHP’den istifa etti. İHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şiirimizin yaşayan en büyük şairİ bu akşam yaşamını yitirdi. VAY,VAY,VAY!SARAY İLE IMF 11 GÜN BOYUNCA BAKIN HANGİ PAZARLIĞI YAPTI? Rus-ABD çatışmasının eşiğinden dönüldü! Meral Akşener'den çok sert çıkış! 'Buradan ilan ediyorum, yüreğiniz yetiyorsa...'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hulusi Akar'dan Afrin operasyonu açıklaması: Fırat Kalkanı bölgesine gidiyorlar