Ana Sayfa
09 Mart 2018 ( 468 izlenme )
Reklamlar

7 Kız Öğrencisini 4 Yıl Boyunca İstismar Eden Öğretmene 87,5 Yıl Hapis Cezası

İlkokuldaki 7 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan sınıf öğretmeni, "Kamu görevlisinin çocuğa zincirleme cinsel istismarı" suçundan toplamda 87 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Üsküdar'da bir ilkokulda 7 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan sınıf öğretmeni, "kamu görevlisinin çocuğa zincirleme cinsel istismarı" suçundan toplamda 87 yıl 6 ay hapse çarptırıldı.

KÜÇÜK KIZ İSTİSMARI ANNESİNE ANLATTI

Sınıf öğretmeninin öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu, B.K.A.'nın annesine öğretmeninin özel bölgelerine dokunduğunu söylemesiyle ortaya çıktı. Öğrenci B.K.A. annesine, "Öğretmenim hoşuma gitmeyen davranışlarda bulunduğu için çok kızgınım" dedi. Bunun üzerine anne Ö.A., öğretmen hakkında şikayetçi oldu ve sınıftaki diğer mağdur kız öğrencilerin de ifadesinin alınmasıyla soruşturma genişletildi.

İSTİSMAR 4 YIL BOYUNCA DEVAM ETTİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, Üsküdar'da bir ilkokulda görevli sınıf öğretmeni M.M., 2006-2007 doğumlu öğrencilerine birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar birçok kez cinsel istismarda bulundu. Şüpheli M.M.'nin 10 öğrencisine yönelik eyleminden dolayı "kamu görevlisinin çocuğa cinsel istismarı" suçundan 15'şer yıldan 22'şer yıla kadar hapis olmak üzere toplamda 150 yıldan 225 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

ÖĞRETMENE 87,5 YIL HAPİS CEZASI

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık M.M.'yi öğrencileri B.K.A., B.Ş.İ, E.N.D., İ.T., N.G., Z.B. ve A.M.'ye yönelik "kamu görevlisinin çocuğa zincirleme cinsel istismarı" suçunu işlediği gerekçesiyle 12'şer yıl 6'şar ay olmak üzere toplamda 87 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti. Ayrıca mahkeme, sanığın öğrencileri M.B., Z.D., S.Ş.D.'ye yönelik cinsel istismar suçunu işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraatine karar verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İngiltere BMGK'yı Rusya toplantısına çağırdı! AKP kurmayı Cevdet Yılmaz: Artık çok sesli bir medyamız var Erdoğan'ın 'Bu millet patlatır enseni' sözlerine Fatih Portakal'dan yanıt geldi TRT Spikerinden Hakan Peker'e Gönderme: Reji Çek Beni